Hagyományainkhoz híven, immáron sok-sok éve ugyanazzal az eljárással dolgozunk fel, minden kifőzésre váró, becefrézett gyümölcsöt. Méltán nevezhetjük kisüsti pálinkafőzdének magunkat, hiszen az első főzéskor, a 400 literes nagyobb duplafalú, vízköpenyes réz üstben a megerjesztett alapanyagot (cefrét vagy annak levét) fokozatosan elkezdjük melegíteni, kizárólag akácfát használunk az üst felfűtéséhez.

Az alkoholban és illóanyagokban gazdag szeszpárát egy cső segítségével elvezetjük, majd a szeszpára egy vízhűtéses szakaszban cseppfolyóssá kondenzálódik és egy tartályban kerül összegyűjtésre. A második főzéskor az előzőleg nyert, úgynevezett alszeszt egy  újabb főzés alkalmával finomítjuk, egy már kisebb, de szintén réz üstben. Finomításkor  tovább növekszik az alkoholtartalom. A lefolyó párlat elejéből (rézeleje) előpárlatot,  végéből utópárlatot választunk el,  ami megsemmisítésre kerül, hogy a kellemetlen ízű és szagú összetevők arányát jelentősen csökkentsük.

A finomító eljárást követően fordított ozmózis elvén működő víz tisztítóból nyert, szennyeződés mentes (tisztított vízzel) beállítjuk a párlat szeszfokát, és a kötelező kísérő okmányokkal ellátva, átadjuk azt a tulajdonosának. Tovább fokozhatjuk a pálinkánk zamatát, ha üveg ballonokban, vagy fahordókban érleljük néhány héten keresztül, és/vagy aszalványokkal dúsítjuk.